Finał Szkoły Radnych XXI wieku


Najbliższy zjazd Szkoły Radnych XXI wieku w Cieszynie odbędzie się w dniach 4 i 5 lipca. W piątek 4 lipca, od godziny 16:00 gościmy uczestników w Sali Lustrzanej Kamienicy Konczakowskiego. W tym samym dniu, po zajęciach, od godziny 21:00 rozpoczyna się wieczorna gra miejska, na którą zapraszają wolontariusze i cieszyńska młodzież.

Prace trzeciego zjazdu Szkoły Radnych XXI wieku.

Prace trzeciego zjazdu Szkoły Radnych XXI wieku.

Gra poświęcona będzie na odkrycie Cieszyna w jego nie zawsze dostępnych „zakamarkach”. W piątkowym programie głównym tematem będzie omówienie, na praktycznych przykładach, wdrażania miejskich budżetów partycypacyjnych. Ponadto planowane jest zapoznanie się z pracą biura rady miejskiej i zagadnieniami z ekonomii społecznej. W sobotę spotykamy się od godziny 10:00 w Centrum Konferencyjnym Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Tam omawiana będzie problematyką współpracy urzędników i radnych z lokalnymi mediami.

Ponadto w duecie z Dziekanem, Profesorem Zenonem Gajdzicą poruszona będzie tematyka aktualnej i przewidywalnej roli Uniwersytetu w naszym mieście. Jednocześnie przypominamy, że jest to finalny zjazd Szkoły Radnych XXI wieku i szansa na wspólne podsumowanie tej innowacyjnej, w skali kraju, obywatelskiej inicjatywy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *