Dołącz do TCW!


Jeśli chcesz do nas dołączyć – wybierz swoją przygodę:

PLAN

Przygoda 1 – Mówca

Magda Michalak w czasie przemówienia podczas zakończenia projektu TCW (Kass Strzelnica w Czeskim Cieszynie)

Magda Michalak w czasie przemówienia podczas zakończenia projektu TCW (Kass Strzelnica w Czeskim Cieszynie)

Mówca – to wolontariusz, który od nowa uczy się rozmawiać. Sam ze sobą, z drugim człowiekiem, z grupą ludzi i przed audytorium. W poszukiwaniu zaginionej umiejętności komunikowania się to przygoda przez duże „P”. Akcja toczy się na mównicy, z mikrofonem, przed ludźmi, przed kamerą, czasami przed lustrem. Zwroty akcji, sensacja, wyzwanie i nowe kontakty to stałe elementy szkolenia.

Przygoda 2 – Lider

Ekipa TCW w trakcie pochodu na Święcie Trzech Braci.

Ekipa TCW w trakcie pochodu na Święcie Trzech Braci.

Lider – to wolontariusz, który tworzy, organizuje i zarządza zespołem. To przygoda, której akcja toczy się w przestrzeni miast, miasteczek, parków, klas szkolnych, lasów i nieodkrytych zakamarków świata. Lider to wyzwanie dla osób lubiących akcje w zespole – zespołowe porażki i sukcesy. Ale przede wszystkim wyzwanie przeprowadzenia swojego zespołu przez sam środek miejskiej dżungli. Liderstwo to też proces – który przechodzisz w sobie – czym jest grupa i ty sam…

Przygoda 3 – Kreator

Karolina Mulawka w trakcie warsztatu "Myśli pogniecione"

Karolina Mulawka w trakcie warsztatu „Myśli pogniecione”

Kreator – to wolontariusz, który kreuje i tworzy przestrzeń publiczną po swojemu. Tam gdzie ludzie stoją niecierpliwie na przystanku, on widzi kanapę, palmę, dobrego boomboxa i rekina, którego grzbiet wyłania się z porytego asfaltu. Akcja toczy się wszędzie, gdzie poniesie go wyobraźnia.

Przygoda 4 – Polityk

Ela Kożuchowska w biurze TCW

Ela Kożuchowska w biurze TCW

Polityk – to wolontariusz, który działa długofalowo, planując zmiany, przeobrażenia, rozwój i nowe kontakty. Nie boi się stereotypów. Budzi się z wizją nowego. Szuka problemów, a jak nie znajdzie – one znajdą jego. To przygoda, która może potrwać całe życie.

Przygoda 5 – eventoviec

Warsztaty w biurze TCW. Plan eventu.

Warsztaty w biurze TCW. Plan eventu.

Eventowiec to wolontariusz, który wpada na każdą imprezę. Ale wpada kilka godzin przed innymi, żeby ogarnąć co się da. A jest tego trochę: planowanie, zabezpieczanie, logistyka, przenoszenie, przekładanie, wkręcanie, malowanie, innymi słowy otwieranie drzwi i ich zamykanie…

Zainteresowany? Zainteresowana? Pisz na transgraniczni@gmail.com 🙂