Otwieramy sezon eventowy 2017 – TCW w akcji! 1


Budzimy się!

Chociaż w Transgranicznym Centrum Wolontariatu sezon trwa cały rok, nadchodząca wiosna przypomina wolontariuszom o wzmożonej intensywności obsługiwania przeróżnych imprez. Po okresie jesienno-zimowym, w trakcie którego niejednokrotnie przygotowywaliśmy się na warsztatach, jesteśmy gotowi, żeby wykorzystać wiedzę i doświadczenia z poprzednich lat w sezonie eventowym 2017, obfitującym w wyjątkowo zróżnicowane wydarzenia. Zobacz, przejrzyj, ogarnij – jest w czym wybierać!

Starzy, dobrzy znajomi…

To żadna nowość, że wolontariusze TCW udzielają wsparcia na najwyższym poziomie, dając z siebie wszystko. Nie tylko my dostrzegamy swoje postępy, ale doceniają to także nasi partnerzy, z którymi będziemy kontynuowali współpracę.

Barbarian Race

Nie trzeba chyba nikomu przedstawiać największego barbarzyńcy w Cieszynie, pana Grzegorza Szczechli. Ten łotr zawojował w świecie sportowym w zeszłym roku serią zawodów biegowych, ale to jakich! Uczestnicy wylewają krew, pot i łzy na trasie – a to samo robią wolontariusze! Freestyle w tym evencie to mało powiedziane, to jazda bez trzymanki – skakanie z linami, wspinaczka, przedzieranie się przez górskie lasy, przepłynięcie rzeki z lodowatą wodą, ogromne wodne zjeżdżalnie i… żywe przeszkody… to nic! Brzmi może i strasznie, ale energia, jaką dzielą między sobą uczestnicy i wolontariusze to rzecz, której musisz spróbować. Nic tak nie budzi krwi barbarzyńcy, jak udział w Barbarian Race! A jeśli wciąż nie wierzysz… Po pierwszym biegu w Wiśle, zaledwie miesiąc później nasi wolontariusze stali się już zawodnikami w Tychach.
To jak, gdzie się widzimy? Wisła, Ustroń, czy Tychy?

CKM Motocross

       Cieszyńskie wydarzenie kojarzymy z upałem, kurzem na trasie, dźwiękiem silników w motorach, akcją na swoim podwórku i ładnym dziewczynami. Już czujecie ten klimat? Adrenalina, dobra energia, (nie)mała dawka pozytywnego stresu…
Motocross w Cieszynie to już niemal tradycja wolontariuszy Transgranicznego Centrum Wolontariatu. Można powiedzieć, że to trochę pasowanie, nieoficjalne przyłączenie do stowarzyszenia – wróć zmęczony, opalony (albo przypalony), zakurzony… I jesteś jednym z nas!

ETIXX Silesiaman + Diablak Beskid Extreme Triathlon

Nie raz i nie dwa pojawiliśmy się na tych imprezach w zeszłym roku. Bardzo przyjemny event, który obsługujemy w różnych miejscach rodzinnego Śląska. Myślisz pewnie – jak to? Duathlon na Śląsku? Triathlon na Śląsku?!
Jeśli nasze województwo kojarzy Ci się tylko z kopalnią i betonem, dołącz do tego wydarzenia, a zmienimy Twoje pojęcie i o Śląsku i o sporcie.
W tym roku odwiedzimy Pszczynę, Katowice i Rybnik, a także piękne Beskidy – Skrzyczne i Babią Górę.

Święto Herbaty

      To nasza zapowiedź wakacji. Nie wiemy już sami, ile lat współpracujemy z Fundacją Laja przy organizacji corocznego Święta Herbaty, które odbywa się na naszym podwórku – na Wzgórzu Zamkowym.
Każdy, kto miał okazję być częścią tego projektu, bez wątpienia przyzna, że atmosfera tych dni jest po prostu magiczna. Nie tylko możesz spróbować herbaty pochodzącej z dosłownie każdego zakątka świata, poznać tajniki jej parzenia, tradycję spożywania… Poznasz również niezwykłych ludzi, którzy na ten festiwal przybywają z przeróżnych stron. Masz szansę uczestniczyć w warsztatach, które przeprowadzą, dowiesz się takich tajemnic, o których nawet Ci się śniło – a może chcesz jeszcze więcej od Święta Herbaty? Bardzo proszę – wolontariuszy każdego roku przybywa, a nigdy ubywa.

Herbalife Ironman 70.3 Triathlon

       Dwukrotnie wspieraliśmy tę imprezę, dwukrotnie przeżyliśmy niezwykłą przygodę. Wyobraź sobie trzy intensywne dni spędzone w pięknej Gdyni, do której na ten czas przyjeżdża kilka tysięcy zawodników z całego (sic!) świata. Oni dają z siebie wszystko na trasie (morze/trasa kolarska/trasa biegowa), a Ty… Dajesz jeszcze więcej, dbając o bezpieczeństwo każdego zawodnika i ułatwiając mu zdobycie jak najlepszego czasu w Triathlonie!
Nie wierzysz? Do naszych zadań nie tylko należy przygotowywanie trasy, dbanie o jej bezpieczeństwo, usprawnianie przebiegu zawodów, ale też pomoc fizyczna zawodników, na przykład… Pomoc przy wyjściu z morza. Tak było. I tak znów będzie.
A co po evencie? Plaża, morze, chillout… Zasłużony w 101%!

Local Series of Downhill – LSD

Sami nie umiemy sobie wytłumaczyć, co nas przyciąga do tego eventu kilka(naście) razy w sezonie, rok po roku. Być może chodzi o niepowtarzalny klimat – zjazdy rowerami po górach naprawdę dają power! Sprawa jest odpowiedzialna, trasa zabezpieczona przez wolontariuszy stanowi podstawę. Nie tylko dbamy o spokój dla zawodników, ale także jesteśmy pierwszymi, którzy zauważą ewentualny wypadek i przekazują info dalej – czujesz sprawę?
A co więcej… Event zawsze odbywa się w naszych Beskidach, co tylko przyciąga wolontariuszy.

Diverse Downhill Contest

        Kolejna nasza rowerowa tradycja. Wspieranie mistrzostw w Downhillu to coś, bez czego sezon w TCW nie mógłby się odbyć. I znów, ekstra ludzie, piękne miejsca, fajna robota przy trasie, zasłużony odpoczynek wieczorami… Chyba nie musimy Cię namawiać!

Enduro Trails

        Wiesz już, czym jest downhill – zjazdem rowerami po górach. Teraz wyobraź sobie połączenie ekstremalnej przejażdżki rowerem po Beskidach w połączeniu ze scenerią miejską. Tak, tym właśnie jest Enduro Trails, które możesz wspierać razem z nami. Kolejna dawka adrenaliny, którą zapewnią Ci zawodnicy.

Świeża krew

Sukcesy, które odnieśliśmy przez kilka lat ciężkiej pracy przy wspieraniu różnych wydarzeń, dały swoje owoce w postaci nawiązania współpracy z nowymi partnerami. W tym roku dołączamy do eventów, o jakim nam się nawet nie śniło…

The World Games 2017

        W lipcu Wrocław zobaczy ponad 3500 uczestników, którzy przyjadą na 10. Światowe Igrzyska Sportowe. Wezmą oni udział aż w 30 różnych dyscyplinach! Wydarzenie jest bardzo poważne i z pełną odpowiedzialnością podejmiemy się jego wsparcia. Wolontariusze TCW przez cztery dni pomogą przy bowlingu, a przez kolejne trzy zajmą się dyscyplinami na lotnisku. Nie możesz poukładać planów na wakacje, które ominą ten event, to przecież jedyna okazja, żeby nie tylko być częścią The World Games, ale i zobaczyć, jak to wszystko wygląda od wewnątrz! Wydarzenie światowe… Nie zastanawiaj się!

MajDay

         Nie zrezygnowaliśmy ze współpracy transgranicznej ani na chwilę i zaplanowaliśmy wspólnie z czeskimi organizatorami nowe wydarzenie. MajDay możemy porównać do naszego polskiego Barbarian Race – czyli generalnie, sprawę znamy, ale! Jak to jest być wolontariuszem TCW i nie zaznać współpracy przy evencie transgranicznym?

 

Nasz kalendarz na ten sezon jest bardzo napięty, ale wkraczamy w ten czas pełni energii, przygotowani, świadomi odpowiedzialności, jaka na nas ciąży, ale przede wszystkim, idziemy w ten czas nastawieni na świetną zabawę i nowe doświadczenia.

Sprawdź nas kalendarz, wybierz swoje wydarzenie, odwiedź nas w dowolny piątek i dowiedz się więcej – warto! Zapewnimy Ci atrakcje wakacyjne, jakich nie doświadczysz nigdzie indziej.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Otwieramy sezon eventowy 2017 – TCW w akcji!