Podsumowanie sezonu eventowego 2016


Wakacje. Czas odpoczynku i relaksu. Kiedy inni wylegują się pod palmami, w TCW padają rekordy. Rekordy? Jakie rekordy? Rekordowa ilość spotkań, obsługiwanych eventów i wyjazdów. Innymi słowy – życie pełną parą!
Już w czerwcu TCW pojawiło się w nie byle jakim miejscu. Jedna z wolontariuszek wzięła udział w projekcie WE FORGIVE AND ASK FOR FORGIVENESS organizowanym przez Fudację Młoda Rzeczpospolita, który miał miejsce w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Gdy Cieszyn to za mało, TCW rusza na podbój Europy!

Transgraniczni w Europarlamencie

Bruksela

Magda w Brukseli


Spotkania… Co prawda, pierwszym lipcowym wydarzeniem nie był event, jednak spotkanie, o którym nie można nie wspomnieć. Podczas spotkania walnego, najważniejszego w ciągu roku, wybrano nowy zarząd i opracowany został plan działania na kolejne 365 okrągłych dni. Chwila na odpoczynek i refleksję po tak ważnym dniu? To nie dla ekipy TCW, która od razu zajęła się pomocą przy organizacji Święta Herbaty. Svátek čaje. Dwudniowy, pełen kolorów, smaków i pozytywnej energii festiwal jest obowiązkowym przystankiem w kalendarzu każdego konesera herbaty i każdej osoby pragnącej poznać inspirujących ludzi, posłuchać wykładów podróżników, wziąć udział w zajęciach jogi, czy nauczyć się gry na bębnach.

Święto Herbaty

Święto Herbaty

Walne

Walne


Kolejnym wakacyjnym przystankiem było nasze polskie wybrzeże, na którym w tym roku nasi wolontariusze gościli dwukrotnie. Co sprowadziło ekipę na drugi koniec Polski? Maraton TriCity Trail w Wejherowie oraz międzynarodowy triathlon Herbalife Ironman 70.3 Gdynia. Zarówno za pierwszym, jak i za drugim razem, wolontariusze wraz z zawodnikami spisali się na medal!

13988065_1237435742935894_8230054275097849498_o


Znad morza przenosimy się w góry. TCW już po raz drugi zabezpieczało Mistrzostwa Europy Divers Downhill Contest Championship. Całodniowe czuwanie nad bezpieczeństwem zawodników nie było wyzwaniem dla bogatszych o doświadczenia z poprzednich eventów wolontariuszy. Kamizelka odblaskowa, krótkofalówka, flaga i – oczywiście! – gwizdek nie są obce żadnemu z członków ekipy.

Mistrzostwa Europy DIVERSE DOWNHILL CONTEST

Mistrzostwa Europy DIVERSE DOWNHILL CONTEST


Wakacje zakończyła kumulacja dwóch wyjazdów. Z jednej strony powrót w bielskie góry i obsługa Enduro Trails na Szyndzielni, z drugiej – przygotowanie boiska i mecz futbolu amerykańskiego Pretorians Skoczów vs Wolverines Opole. Dla TCW nie jest straszna nawet obecność w dwóch miejscach równocześnie!

Pretorians

Pretorians

Enduro

Enduro

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Co wybieramy? Lenistwo pod palmami, czy morze, góry, stadiony, trasy maratonów a nawet budynki parlamentu? Dla nas odpowiedź jest jasna. W wakacyjnym słowniku wolontariuszy nie istnieje słowo „nuda”!

Dodatkowo, pomimo że sezon jesienno-zimowy dopiero się klaruje, jedno jest pewne – ponownie startujemy z transgraniczną nauką języka czeskiego. Działając w Cieszynie, mieście dwóch narodów, przekraczamy każde granice, również te językowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *